Naujienos

2022-10-05
Miesto inovacijų entuziastai 48 valandoms susibūrė kurti inovacijas Vilniui
Švarus, saugus, patogus ir dinamiškas – toks gali būti Vilnius visai netolimoje ateityje. Rugsėjo 30 – spalio 2 dienomis VILNIUS TECH Linkmenų fabrike vykusio sostinės inovacijoms skirto hakatono dalyviai pasiūlė kone 20 įvairaus pobūdžio kūrybiškų sprendimų. Jau penktą kartą vykusį hakatoną „Hack4Vilnius“ laimėjo ir pagrindinį įmonės „Cognizant Technology Solutions Lithuania“ įsteigtą prizą iškovojo komanda „Stebuklai“, pasiūliusi sprendimą, kaip keisti atliekų rūšiavimo įpročius.
 
Geriausiai įvertinta komanda sprendė Vilniaus miesto savivaldybės įmonės „Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras (VAATC)“ iškeltą iššūkį ir sukūrė specialią programėlę „TrashOut“, kuri padės vystyti Lietuvoje diegiamą atliekų tvarkymo sistemą, paremtą piktogramų principu. Programėlė leis miestiečiams nuskenuoti daiktą, įvertinti jo medžiagiškumą, o pagal tai priskirta piktograma generuos informaciją apie artimiausią tinkamą daikto išmetimo vietą.
 
Šiais metais inovacijų vystymo sprintas „Hack4Vilnius“ subūrė daugiau kaip 90 dalyvių iš Vilniaus universiteto (VU), VILNIUS TECH, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto ir kitų švietimo ir mokslo įstaigų. Prie hakatono prisijungė kūrybinių industrijų atstovai ir net moksleiviai iš Vilniaus Licėjaus, Vilniaus Žvėryno gimnazijos ir VGTU inžinerijos licėjaus.
 
 
Komandos rinkosi ne tik iš Vilniaus mieste veikiančių įmonių pasiūlytų iššūkių gausos, bet ir patys identifikavo sostinės problemas ir pateikė joms sprendimus. „Hack4Vilnius“ komandų pasiūlytų sprendimų spektras platus: nuo įrankių automatiniam dalyvių registravimui renginiuose, platformų skirtų Vilniaus savivaldybės laisvų patalpų įveiklinimui, patogiau naudojamų dalinimosi nereikalingais daiktais stotelių, kooperacijos platformos, skirtos vaikus vežti į mokyklas ar kūrybiškai pateiktų specializuotų architektūrinių miesto erdvių pasiūlymų.
 
„Hack4Vilnius“ dalyviai sukurtus sprendimus pristatė specialiai šiam renginiui suburtai komisijai, kurią sudarė įmonės „Cognizant Technology Solutions Lithuania“ duomenų inžinierių techninis vadovas Mindaugas Lukošius, įmonės „Vinted“ personalo duomenų analitikas Dovydas Čeilutka, įmonės „pricer.lt“ vadovas Arūnas Vizickas, „Investicijų ir verslo garantijos (INVEGA)“ generalinio direktoriaus pavaduotoja, Verslo plėtros direktorė Inga Beiliūnienė ir „JUDU-Susisiekimo Paslaugos“ darnaus judumo specialistas Jonas Simutis.
 
 
Pasak įmonės „Cognizant Technology Solutions Lithuania“ atstovo Mindaugo Lukošiaus, šių metų renginys išsiskyrė ne tik dalyvių susidomėjimu, bet kartu ir įvairiomis renginio, vykusio VILNIUS TECH „Linkmenų fabrike“, galimybėmis dalyviams.
„Todėl smagu, kad miesto inovacijų entuziastai drąsiai taikė ne tik programavimo, dirbtinio intelekto, duomenų analitikos ir kitas IT žinias, bet kūrybiškai sprendė, konstravo, montavo maketus ir vizualus. Tai indikuoja tokių dinamiškų kūrybinių dirbtuvių prasmę ne tik miesto pažangai, bet ir sukuria galimybes įsitraukti kiekvienam mūsų“, – džiaugėsi jis.
 
Hakatono „Hack4Vilnius“ komandos varžėsi dėl prizų, kuriuos įsteigė įmonės „Cognizant Technology Solutions Lithuania“, „Metida“, „CodeAcademy“, „Vinted“, „EMP recycling“, „ESET Lietuva“ bei  VILNIUS TECH „LinkMenų fabrikas ir „Startup Lithuania“. Bendras hakatono prizinis fondas siekė 3500 eurų.
 
„Hack4Vilnius 2022“ organizatoriai VU, VILNIUS TECH, „Cognizant Technology Solutions Lithuania“, Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkas.
Kitos naujienos
7207