Naujienos

2021-06-17
Nauja pramoga atkreips dėmesį į tvarumą: kviečia keliauti po išskirtinius objektus Vilniuje

Virtualiai įbristi į tirpstančius ledynus, paklausyti virš Vilnelės sklandančios muzikos ar prisėsti šalia žmonių, kurių gal nesutikom – visa tai bus galima patirti tris mėnesius truksiančio projekto „17“ metu. Šalies gyventojai, vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami dalyvauti interaktyvioje tvarumo kelionėje, gyvai arba virtualiai aplankant skirtingas Vilniaus vietas. Jose įrengti objektai padės pažinti 17 Jungtinių Tautų (JT) tvarumo sričių.

Projekto iniciatoriaus „Swedbank“ Lietuvoje laikinasis vadovas Remy Salters sako, kad tvarumo pažinimas ir visuomenės įsitraukimas į JT Darnaus vystymosi tikslus yra galimybė drauge mokytis bei siekti pokyčių. 

„Projektas „17“ sujungia skirtingas tvarumo sritis ir tikslus, partnerystes ir iniciatyvas, įdomius objektus ir patarimus, ką kiekvienas galime padaryti šiandien dėl tvaresnio ir švaresnio rytojaus. Tai yra kvietimas mums visiems leistis į pažinimo kelionę bei asmeniškai žengti po tvarų žingsnį visų labui“, – sako R. Salters.

Visus objektus, kuriuos pristato keliolika šalies organizacijų kartu su Vilniaus savivaldybe ir informaciniu partneriu – naujienų portalu DELFI, galima rasti „Septyniolika“ programėlėje. Joje specialiai projektui sukurti testai padės pasitikrinti ir išplėsti tvarumo žinias. Už teisingus atsakymus ir aplankytus objektus taip pat bus galima rinkti taškus bei kiekvieną mėnesį laimėti tvarių prizų.

Tvarumo projekto „Septyniolika“ atidarymas

Nuo klimato kaitos iki socialinės lygybės ir sveikatos

Kiekvienas kelionės maršrute esantis objektas skirtas konkrečiam darnaus vystymosi tikslui pristatyti. Pavyzdžiui, eidami greta Bernardinų sodo esančiu „Fluxus“ tiltu, rasite ramybės stotelę. Joje galima pasiklausyti kompozitoriaus Pauliaus Kilbausko muzikos, kuri padės pasirūpinti savo emocine bei psichologine sveikata.

Vokiečių gatvėje organizatoriai paruošė interaktyvų ekraną, kuriame galima pamatyti ir įsijausti į vieną iš klimato krizės scenarijų. Klimato apsauga yra vienas iš darnaus vystymosi tikslų, jam projekte atstovaujanti Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba ragina imtis skubių veiksmų kovai su klimato kaita, siekiant užkirsti kelią ekstremaliems reiškiniams ir pasiruošti jų padariniams.

Neries pakrantėje įrengtos simbolines kėdes padės suprasti, kad visi esame skirtingi, tačiau įvairovė tik sustiprina ir atneša naudos visuomenei. Simbolinės vietos prisėsti iš tikrųjų yra vienodai patogios ir tuo gali įsitikinti visi apsilankiusieji. Šį objektą padėjo sukurti socialinio verslo iniciatyva „SOPA“, o juo norima atkreipti dėmesį į socialinę bei finansinę nelygybę.

Keliaujant per visus 17 objektų taip pat galima gauti konkrečių patarimų, kokį tvarų žingsnį kiekvienas gali žengti jau šiandien, kad sukurtume geresnes sąlygas bei aplinką sau ir ateities kartoms.

Tvarumo projekto „Septyniolika“ atidarymas

Vienijasi dėl geresnio gyvenimo visiems

Vilniaus meras Remigijus Šimašius sako besidžiaugiantis, kad projektas suvienijo tiek skirtingų partnerių, kuriems rūpi tvarumas. 

„Noriu tikėti, kad tvarumas, dėmesys aplinkos apsaugai, atsakingas vartojimas ir lygios galimybės, kurias akcentuoja šis projektas ir Jungtinės Tautos, yra svarbios miesto gyventojų ir jo svečių vertybės“, – sako R. Šimašius.

Vilniaus miesto savivaldybė yra vienas iš pagrindinių projekto „17” partnerių, kuris padėjo sostinėje sukurti naują pažintinį maršrutą, aplankomą pėsčiomis, paspirtuku ar dviračiu. Visi kelionės maršrute esantys objektai kviečia pažinti ir su atskirais darnaus vystymosi tikslais susijusias veiklas, iniciatyvas bei partnerystes.

Prie projekto prisideda aukojimo internetu portalas „Aukok.lt“, „Maisto bankas“, emocinės paramos telefonu linija 1809, įkurta Sveikatos apsaugos ministerijos, „Swedbank“ Finansų institutas, atvira profesionalių moterų duomenų bazė Profesionalės.lt, „Vilniaus vandenys“, Lietuvos švariųjų technologijų klasteris, verslumo platforma „Kiekvienas gali”, finansinių technologijų ir tvarių inovacijų centras „Rockit“, „SOPA”, Visiems keliavimo būdams Vilniuje vienas vardas – JUDU, „Dėk‘ui“ butikas, Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba, iniciatyva „River Cleanup“, „Vilniaus miesto parkai“.

Daugiau apie projektą sužinokite www.septyniolika.com. Programėlę „Septyniolika“ galima atsisiųsti iš „Google play“ arba „App store“ platformų.

Kitos naujienos
5794