NANDO sprendžia daugiapusius perteklinio tręšimo iššūkius, kuriems reikalingi novatoriški sprendimai. Tvarios žemės ūkio praktikos kūrimas ir aplinkai draugiškų alternatyvų tradiciniams azoto pagrindo trąšoms diegimas yra esminiai [...]
NANDO sprendžia daugiapusius perteklinio tręšimo iššūkius, kuriems reikalingi novatoriški sprendimai. Tvarios žemės ūkio praktikos kūrimas ir aplinkai draugiškų alternatyvų tradiciniams azoto pagrindo trąšoms diegimas yra esminiai žingsniai. Šie sprendimai siekia ne tik sumažinti trąšų poveikį aplinkai, bet ir skatinti ilgalaikę ekosistemų bei bendruomenių sveikatą.
NANDO kviečia sukurti novatorišką sprendimą, kuris padėtų spręsti perteklinio tręšimo problemą, atsirandančią dėl nesaikingo trąšų naudojimo Europos ūkiuose. Atsižvelgiant į idėjos brandumą, NANDO siūlo hakatono dalyviams galimybę bendradarbiauti verslo srityje arba pradėti bendrą projektą ar pilotinį testavimą, siekiant įgyvendinti pristatytą idėją.
Kokia yra iššūkio esmė?
NANDO sprendžia aktualią Europos žemės ūkiui perteklinio tręšimo problemą, kuri kelia didelę grėsmę aplinkos ir žemės ūkio tvarumui. Įmonė kuria ir siūlo rinkai biostimuliatorius, paviršiaus aktyviąsias medžiagas ir cheminius produktus, skirtus naudoti augalininkystėje, gyvulininkystėje bei įvairiose pramonės šakose. Pasitelkdama inovacijas, ji sujungia biotechnologijos, chemijos ir inžinerijos mokslo pasiekimus.
Nekontroliuojamas trąšų, ypač azoto ir fosfatų, naudojimas sukėlė daugybę tarpusavyje susijusių problemų Baltijos jūros regione ir visoje Europos Sąjungoje. Viena pagrindinių problemų yra vandens tarša. Perteklinis trąšų naudojimas lemia jų išplovimą į vandens telkinius, juos užteršiant. Ši tarša sukelia eutrofikaciją, kuri pasireiškia dumblių žydėjimu, sumažinančiu deguonies kiekį vandens ekosistemose. Dėl to nukenčia žuvys ir kita vandens gyvybė, o vandens kokybė smarkiai pablogėja.
Bendradarbiaujame su:
JAMK – Jyväskylos taikomųjų mokslų universitetu, turinčiu ilgametę patirtį organizuojant hakatonus. BioBoosters by JAMK – tai bioekonomikos verslo akseleratorius, kurio tikslas – kurti naujas įmones ir pasauliniu mastu reikšmingus sprendimus, skirtus kovoti su klimato kaita tarptautinėje bioekonomikos aplinkoje. Akseleratoriaus pagrindinės užduotys – plėtoti verslą bioekonomikos srityje, kurti tvarius verslus, paremtus naujomis inovacijomis, pasitelkti naujas technologijas ir skaitmenizaciją, ugdyti gebėjimus ir žinias bei kurti verslo tinklus ir ekosistemas.
BioBoosters projekto tinklas prisideda prie „Nando Hackathon“ renginio, teikdamas komunikacijos ir rinkodaros pagalbą. Šis tinklas vienija 9 svarbius bioekonomikos inovacijų centrus aplink Baltijos jūrą – Suomijoje, Švedijoje, Vokietijoje, Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir Lenkijoje. BioBoosters projektas planuoja surengti iš viso 18 hakatonų, siekiant palaikyti bioekonomikos įmonių tvarumo tikslus. Projektas bendrai finansuojamas pagal Interreg BSR programą ir Europos regioninės plėtros fondą.