Mūsų planetos klimato trajektorija keičiasi iš esmės. 2023 metai žymėjo pradžią to, ką ekspertai vadina „globalinio virimo“ era, pabrėžiant skubų poreikį imtis plataus masto veiksmų klimato poveikiui mažinti ir tvariai, mažai anglies dioksido išskiriančiai ateičiai pasiekti. Šiame kontekste švariųjų technologijų („cleantech“) inovacijos tampa svarbesnės nei bet kada, o „Cleantech Catalyst“ programa yra potencialių pokyčių dalis.
„Cleantech Catalyst“ verslo inkubatorius sukurtas tam, kad skatintų startuolius, siekiančius įgyvendinti novatoriškas idėjas, prisidedančias prie tvaresnės ateities kūrimo. Inkubatoriaus misija aiški: skatinti pažangius startuolius bei remti teigiamus pokyčius švariųjų technologijų srityje. Teikdami dinamišką ekosistemą, ekspertų mentorystę ir kitus būtinus išteklius, „Cleantech Catalyst“ suteikia startuoliams galimybę paversti inovatyvias idėjas reikšmingais planetos sprendimais.
Į 2024 m. pavasarį pradėtą „Cleantech Catalyst“ programos įkvepiančią kelionę leidosi šeši perspektyvūs startuoliai. Dalyviai turėjo galimybę dirbti modernioje biuro erdvėje, įsikūrusioje jaukiame Saulėtekio Tech Parke, Vilniuje, kuri skatino kūrybiškumą ir bendradarbiavimą. Jie dalyvavo dešimtyje praktinių užsiėmimų, kuriuos vedė rinkos profesionalai, pristatydami svarbiausias verslo ir rinkos temas. Startuoliai taip pat turėjo vertingas mentorystės sesijas su įvairių Cleantech sričių ekspertais, padėjusiais įveikti startuoliams kilusius iššūkius.
Inkubatoriaus programa taip pat suteikė unikalių tinklaveikos galimybių: dalyviai mezgė ryšius su investuotojais, politikos formuotojais ir kitais novatoriais. Tinklaveika vyko įvairių konferencijų metu, įskaitant Tech Chill Latvijoje bei LOGIN Vilniuje.
Tuo tarpu programos kulminacija buvo Demo diena, vykusi DigiGreen konferencijos metu, kur startuoliai varžėsi dėl 10 tūkst. eurų piniginio prizo, pristatydami savo idėjas investuotojams ir plačiai auditorijai.
Ne ką mažiau planuojama nuveikti ir antroje „Cleantech Catalyst“ programoje, kurioje „workshopai“ yra sukurti taip, kad būtų suteikta galimybė giliai pasinerti į svarbiausius inovacijų kūrimo ir diegimo rinkoje aspektus, užtikrinant, kad jie būtų gerai pasirengę įveikti pramonės iššūkius ir galimybes. Praktinės dirbtuvės apims tokias tematikas kaip: rinkos tendencijos ir tyrimai, produktų kūrimo ir įėjimo į rinką etapai, strategijos ir novatoriški metodai, dėmesys teisinei ir intelektinei nuosavybei, kapitalo pritraukimas, komandos formavimas ir dinamika, investicijų pritraukimas.
Siekiant kuo geresnio startuolių įsitraukimo į ekosistemą, inkubatorių turtins neformalūs susitikimai: bendruomenės pusryčiai, tinklaveikos renginiai, individualios mentorystės sesijos. Po trijų mėnesių inkubavimo startuoliai turės progą pristatyti savo sprendimus investuotojams ir kitiems ekspertams, o geriausiųjų sprendimų kūrėjai turės galimybę laimėti piniginius prizus.
Antroji „Cleantech Catalyst“ programa startuos šių metų pavasarį. Startuoliai bus kviečiami aplikuoti dėl dalyvavimo programoje nuo sausio 30 d., o aplikacijų pateikimo terminas baigsis kovo 4 d. Atrinkti kandidatai bus paskelbti kovo 12 d., o programa oficialiai prasidės kovo 18 d. Per artimiausius mėnesius dalyviai įsitrauks į intensyvią programą, kuri baigsis Demo dienos renginiu DigiGreen konferencijos metu, birželio 5 d.
Programa siūlo unikalią galimybę Cleantech startuoliams įgyti vertingų žinių, išteklių ir ryšių. Nuo pramonės lyderių ekspertizės iki bendradarbiavimo aplinkos su bendraminčiais novatoriais – „Cleantech Catalyst“ suteikia idealų pagrindą startuoliams, siekiantiems daryti reikšmingą poveikį kuriant apklinkai draugiškus sprendimus.
Artėjant paraiškų pateikimo laikotarpiui, kviečiame visus vizionierius, turinčius cleantech idėjų, prisijungti prie šios kelionės. Jei susidomėjote – užpildykite trumpą formą ir prasidėjus paraiškų teikimo procesui gausite priminimą su aplikavimo forma tiesiai į savo el. pašto dėžutę: https://bit.ly/CC2025reminder
Kitos naujienos