Naujienos

2024-05-21
StartupLAB: inovacijų skatinimo programa smulkiajam ir vidutiniam verslui Lietuvoje

Saulėtekio Tech Parkas pristato startuolių skatinimo programą StartupLAB, kuria bus siekiama auginti startuolių ekosistemą Lietuvos regionuose.

StartupLAB programa apima tris pakopas: SparkUP – verslumo skatinimo renginiai, IdeaLAB – idėjų išgryninimo hakatonai, ir, pagrindinė – StartupLAB – startuolių inkubavimas bei pre-akseleravimas.

Programos vystymas vyks etapais. Pirmajame SparkUP etape bus organizuojami informaciniai renginiai, siekiantys edukuoti bei pritraukti dalyvius į hakatonus – limituotos trukmės renginius, kurių metu bus siekiama įsigilinti į inovatyvaus verslo niuansus bei sugalvoti produktų plėtros idėjas ar egzistuojančių problemų eliminavimo kryptis. 

Antrajame IdeaLAB etape hakatonai vyks penkiuose miestuose – Utenoje, Anykščiuose, Panevėžyje, Druskininkuose ir Alytuje, kur bus atrinktos inovatyviausios idėjos tolesniam inkubavimui ir pre-akceleravimui. Trečiasis, ir paskutinis, StartupLAB inkubavimo programos etapas suteiks atrinktoms komandoms erdvę ir reikalingus išteklius idėjų plėtrai likusiam projekto laikotarpiui, taip padedant startuoliams pasiruošti sėkmingam įsitvirtinimui rinkoje.

Projekto renginiai, vykstantys per 2024 ir 2025 metus, apims daugiau nei 10 miestų, įskaitant Druskininkus, Marijampolę, Alytų, Uteną, Anykščius, Varėną, Kupiškį, Rokiškį, Zarasus, Molėtus ir kitus, siekiant įgalinti ir apjungti kuo daugiau dalyvių iš įvairių regionų.

Projekto StartupLAB tikslas yra ne tik skatinti verslumą ir inovacijas Lietuvoje, bet ir padėti sukurti tvarią ir konkurencingą startuolių ekosistemą, kurioje naujos idėjos gali augti ir klestėti. Saulėtekio Tech Parkas kviečia visus inovatyvius verslininkus ir idėjų kūrėjus prisijungti prie šios iniciatyvos ir kartu kurti ryškų Lietuvos verslo ateities vaizdą.

Šis projektas bendrai finansuojamas Europos Sąjungos ir Saulėtekio Tech parko lėšomis ir vyks iki 2027 m. vasario mėn.

Kitos naujienos
8627